Lifestyle

Përse Bebe Rexha nuk u përgjigjet më kritikëve?

Bebe Rexha nuk u përgjigjet më ngacmimeve njerëzve rrjetet sociale, sepse, sipas saj,nuk mund ta mposhtni urrejtjen me urrejtje”. 

Këngëtarja shqiptare me famë botërore tha se kishte marrë një hap prapa lidhje me këtë, pasingacmimi nganjëherë mund ndikojë pak shumë”. 

Ajo i tha Associated Press se ishte vënë shënjestër nga njerëzit, cilët e kritikuan atë për peshën e saj ose për çështjet rreth LGBT-. 

Këngëtarja dhe kompozitorja, e cila është biseksuale, u bëri thirrje fansave injorojnë atëdhe largohen nga rrjetet sociale, si Instagram dhe Twitter. 

Ajo thotë: “Jam duke menduar, duke mësuar. fillim unë u përgjigja shumë. Tani e kam kuptuar se nuk mund ta mposhtësh urrejtjen me urrejtje. Gjëja e mirë duhet bëni është t’i injoroni këta njerëz, edhe pse është shumë e vështirë”, shkruan albportal, përcjell albinfo.ch. 

Ndryshe, biondina sot pritet lansojë këngën e re bashkëpunim me grupin “The Chainsmokers”.