Bota

Boksieri shqiptar kapet me drogë

Arrestohet boksieri shqiptar, kapet me drogë në vlerë prej 174 milionë dollarësh

Boksieri me origjinë shqiptare, David Cufaj, është arrestuar në Peru për trafik droge.

27-vjeçari është arrestuar në Peru më 17 janar, teksa iu sekuestrua një sasi droge, e cila kapte vlerën e 174 milionë dollarëve. Droga ishte e paketuar mirë dhe si destinacion kishte Belgjikën, por që nuk mbërriti atje. Pasi u arrestua nga policia, Cufaj është dënuar me 17 vjet burgim.

David Cufaj është me origjinë nga Kosova, i rritur në Sarajevë. 27-vjeçari shpesh praktikonte boksin, të cilit i dha fund para pak vjetësh, për të kaluar në Holandë dhe, më pas në Peru, ku u arrestua.