Botërori 2018

Botërori me pesë shqiptarë

Kampionati Botëror i futbollit nis për më pak se një orë në Rusi, derisa edhe kësaj radhe nuk do të mungojnë futbollistët shqiptarë.

Katër lojtarë shqiptarë luajnë për Zvicrën, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Valon Behrami dhe Blerimi Xhemaili, shkruan albinfo.ch.

Futbollisti tjetër është Adnan Januzaj që aktivizohet për Belgjikën. Përveç shumë ndeshjeve tjera interesante, tifozët shqiptarë, do të mund të përkrahin edhe idhujt e tyre shqiptarë.

Ndeshja e parë hapëse është ndërmjet Rusisë dhe Arabisë Saudite, derisa finalja zhvillohet më 15 korrik.