Shqipëria

Britania riatdheson shqiptarët që qëndruan atje jashtëligjshëm

“Fshesa” britanike po planifikon riatdhesimin e “shqiptarëve të paligjshëm”

Ministrat britanikë po planifikojnë një deportim masiv gjatë javës së ardhshme të kriminelëve të huaj dhe emigrantëve që ndodhen ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar, raporton “Daily Mail”.

Fluturimet çarter të rezervuara nga Ministria e Brendshme britanike nisen për në Kurdistan-in e Irakut, Shqipëri dhe Bangladesh të martën.

Ata që po deportohen po mbahen në qendrat e largimit të imigracionit, përfshirë Colnbrook, pranë aeroportit Heathrow, ndërsa presin fluturimet, përcjell Albinfo.ch.

Emigrantët janë kapur nga e gjithë Britania dhe janë ndaluar gjatë muajit të kaluar.
Ndërsa departamenti refuzoi të komentonte detajet e fluturimeve të së martës, “Daily Mail” mësoi se mes të dëbuarve përfshihen kurdë irakianë, shqiptarë dhe shtetas të Bangladesh-it.

Ata do të fluturojnë, përkatësisht, në kryeqytetet e vendit të tyre.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI