Lajme

Bugatti vjen me “veturën më të fuqishme në rrugë”

Sipas Bugattit, kjo veturë e re është më e fuqishmja në rrugë, me naftë.

Kompania franceze Bugatti ka zbuluar sot super-veturën: Chiron Super Sport.

Bëhet fjalë për një mjet të bazuar në veturën “standard” Chiron, që kushton rreth 3 milionë euro, por me një performancë më të madhe, aerodinamikë të përmirësuar dhe me disa detaje që i bëjnë jehonë modeleve të vjetra të markës franceze, shkruan Top-Gear, transmeton Cnn, përcjell Albinfo.ch.

Sipas Bugattit, kjo veturë e re është më e fuqishmja në rrugë, me naftë.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI