Futboll

Bundesliga krahason Milot Rashicën

Faqja zyrtare e Bundesligës ka postuar një video lajm për futbollistin Milot Rashica 

Mesfushori i Kombëtares Kosovës, e nisi vitin 2019 mënyrën mirë dhe formë lartë tregoi edhe me Kosovën, shkruan Indeksonline, përcjell albinfo.ch. 

Shpejtësinë e golit Rashica e shënoi kundër Augsburgut, Bundesliga e ka krahasuar me shpejtësi veturave sportive. 

  

 

View this post on Instagram

 

@MilotRashica7 is picking up pace like a sports car and then, well… better get a frame for that finish! ? #Bundesliga

A post shared by Bundesliga (@bundesliga_en) on