Lajme

Distria Krasniqi e Nora Gjakova shpallen “Nderi i Kombit” në Shqipëri

Kampionet Olimpike së bashku me trajnerin Driton Kuka u pritën në Shqipëri nga presidenti Ilir Meta

Presidenti Meta shpalli sot “Nderi i Kombit” dy xhudistet nga Kosova, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike, si edhe trajnerin e tyre Driton Kuka.

Kjo është medalja e dytë e artë për Distria Krasniqin, e cila u shpall kampione në kategorinë nën 48 kilogramë. Nora Gjakova, nga ana tjetër, realizoi ëndërron që medalja e parë në Lojërat Olimpike për të, të ishte e artë, transmeton Euronews, përcjell Albinfo.ch.

Kosova u nda me dy medalje ari nga Lojërat Olipmike “Tokyo 2020”, të cilat u mbyllen me një ceremoni madhështore të dielën.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI