Kosova

Distria Krasniqi, e para në renditjen botërore

Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka publikuar renditjen e re të xhudistëve, të cilës i prin shqiptarja nga Kosova, Distria Krasniqi.

Ajo ka 7275 pikë në kategorinë 52 kilogramë. Pas saj është xhudistja britanike, Chelsie Giles, me 7010 dhe e treta është japonezja Uta Abe, e cila i ka 6800 pikë.

Distria Krasniqi në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020” fitoi medaljen e artë.