Maqedonia

Djali shkrep armën ndaj punëtores së marketit ‘Kipper’

Në marketin “Kipper” në Çair, para pak çastesh ka pasur një përleshje të armatosur. Bëhet fjalë për një mosmarrëveshje personale mes dy të rinjve, ku si pasojë ka mbetur e plagosur njëri prej tyre. Një djalë e ka plagosur të punësuarën në këtë market A.GJ.. Lajmi është konfirmuar edhe nga MPB për “Zhurnal”.

“Në ora 14:38 të punësuar në marketin “Kipper” në rrugën “Kemal Sejfulla” kanë denoncuar se një djalë ka shkrepur armën e zjarrit drejt të punësuarës A.GJ. Nëpunësit policor menjëherë kanë arritur në vendngjarje dhe po punohet për zbardhje të plotë të rastit”, thuhet në komunikatën e MPB, përcjell albinfo.ch.

Djali që ka qëlluar vajzën, njiheshin mes veti. Vajza e lënduar është jashtë rrezikut për jetë, ndërsa policia vijon hetimet.