Lifestyle

Dua Lipa, artistja e parë femër që ka këngë të dëgjuara mbi 800 milionë herë në Spotify

Duket se sukseset për artisten shqiptare me renome botërore, Dua Lipën, nuk kanë ndaluar! 

Ajo po vazhdon ende jetë një prej këngëtareve pëlqyera dhe dëgjuara tregun botëror, falë hiteve ka sjell viteve fundit. 

Faqja “Music News Facts” e cila merret me faktet reja rreth muzikës internacionale, ka publikuar fundmi një statistikë rreth artistes shqiptare, i ngrit vlerat edhe shumë si këngëtare. 

Dua është tashmë zyrtarisht femra e parë histori muzikës me tri këngë dëgjuara mbi 800 milionë herë platformën madhe muzikës botë, Spotify. 

Ky fakt patjetër e ka gëzuar masë madhe artisten, e cila nuk ka nguruar këtë postim ta ndajë me ndjekësit e saj Twitter dhe Instagram. 

Këtë sukses, Dua Lipa e arriti falë tri këngëve saj shumë suksesshme dhe dëgjuara si: “New Rules, “One Kiss” (bashkëpunim me Calvin Harris), dhe “IDGAF”. 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI