Muzikë

Dua Lipa fiton për një vit shuma të mëdha parash

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, nuk ka të ndalur jo vetëm në muzikë. Ajo së fundmi është bërë pjesë e reklamave të brendeve të njohura, nga të cilat duket se fiton shifra të majme parash, shkruan Albinfo.ch.

Sipas një raporti të ri nga “The Sun”, këngëtarja shqiptare ka fituar shifra të çmendura në vitin 2021. Për cdo muaj ajo ka fituar mbi 2.5 milionë dollarë.

Ajo e dyfishoi pasurinë e saj në harkun e një viti të vetëm. Vlerësimet thonë se ajo kishte rreth 30 milionë dollarë në vitin 2020 dhe tani ka në llogari 62 milionë dollarë.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI