Lifestyle

Dua Lipa regjistron emrin e saj si markë

Ajo është një nga yjet më të pasura të muzikës pop në botë me një vlerë prej 25 milionë funtash në emrin e saj.

Dhe Dua Lipa ka një mbizotërim global, pasi thuhet se së fundmi ka aplikuar që emri i saj të tregtohet në gjithë botën.

Këngëtarja, 24-vjeçare raportohet se ka paraqitur dokumente për të regjistruar emrin e saj si markë, duke i dhënë asaj mundësinë për të lëshuar artikuj të markës “Dua Lipa”, përfshirë rroba dhe kozmetikë, si dhe lojëra kompjuterike, libra, bizhuteri, madje edhe pajisje të kuzhinës.

“Dua e di se ajo është në kërkesë të lartë tani dhe mund të bëjë një pasuri”, ka thënë një burim për ‘The Sun’.

“Ajo mund të fillojë të gjitha llojet e sipërmarrjeve anësore të tjerrjes së parave, por ka të bëjë me zgjedhjen e gjërave të duhura. Ajo ka një imazh për të mbrojtur, kështu që nuk do të bëjë asgjë që është më shumë se një projekt me shuma marramendëse të parave”, vazhdon më tej burimi.

Juristët e Duas kanë parashtruar kërkesa për të mbrojtur emrin e saj në gjithë botën, përfshirë në SHBA, Kanada, Evropë, Australi, Izrael dhe Azi.

Sipas dokumenteve, të tjerët nuk mund të përfitojnë nga emri i saj.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI