Kosova

Dy viktima dhe mbi 1,600 të infektuar me COVID në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka deklaruar se në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 2 viktima dhe 1,603 raste të reja me COVID.

Rastet e reja dalin pas testimit të 1.603 mostrave, 40.43 për qind e tyre dolën pozitivë.

1,792 persona u shëruan, ndërsa raste aktive në të gjithë vendin janë 10,639.