Futboll

E pabesueshme: Zvicra-Lituania filloi me vonesë për këtë arsye

Kjo ndeshje ka filluar me 20 minuta vonesë. Takimi ështtë i vlefshëm për kualifikueset e Kupës së Botës

Një situatë e çuditshme dhe aspak e zakonshme ka ndodhur pak para fillimit të ndeshjes mes Zvicrës dhe Lituanisë, e cila ka nisur 20 minuat me vonesë.

Para se të fillonte ndeshja, është vënë re se njëra nga portat ishte më e madhe se tjetra. Pas kësaj, kanë qenë gjyqtarët që e kanë kontrolluar gjithçka dhe është vënë re se njëra nga portat ishte më e madhe, përcjell albinfo.ch.

Në këtë situatë, është vendosur që ndeshja të mos fillojë, derisa gjithçka të bëhet siç duhet dhe portat të jenë të dyja njësoj.

Është zbuluar se njëra prej portave ishte 10 cm më e lartë dhe punonjësit e stadiumit kanë nisur punën për të rregulluar gjithçka.