Lajme

Edhe Rita Ora reagon pas sulmit në Francë

Sulmi i djeshëm në mëngjes, pranë kishës Notre Dame në Francë, nxiti reagime të shumta brenda dhe jashtë Francës, ndërsa Macron u zotua se do të vendosë mijëra trupa të tjerë për të mbrojtur vendet kryesore, të tilla si vendet e kultit dhe shkollat. E me viktimat u solidarizua edhe ylli me famë botërore, Rita Ora.

Rita, përmes një InstaStory, është shprehur: “Mendja dhe lutjet e mia janë me viktimat në Nice dhe familjet e tyre”, ka shkruar Rita.

Kujtojmë se sulmi ka filluar rreth orës 9 të mëngjesit gjatë një meshe në basilikën “Notre Dame”, që është kisha më e madhe katolike në Nice, me ç’rast njërës prej viktimave i është prerë koka.

Tre persona kanë mbetur të vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur si pasojë e një sulmi pranë kishës Notre Dame në Francë.  /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI