Kosova

EULEX-i po monitoron situatën e sigurisë rreth vendvotimeve në veri

Shefi i EULEX-it, Giovanni Pietro Barbano, ka thënë se janë duke monitoruar situatën rreth vendvotimeve në katër komunat në veri.

Ai ka shkruar në platformën “X” se këtë janë duke e bërë në bashkëpunim me Policinë e Kosovës dhe me KFOR-in, transmeton Albinfo.ch.

“Në koordinim me Policinë e Kosovë dhe KFOR-in, EULEX-i është duke monitoruar situatën e përgjithshme të sigurisë rreth vendvotimeve në katër komunat, ku po zhvillohet votimi për largimin e kryetarëve”, ka shkruar ai në platformën X./Albinfo.ch