Futbolli Shqiptar në Zvicër

FC Besa në St. Gallen organizon turneun tradicional në futboll të vogël “Genigips AG Cup”

Një nga klubet më të vjetra sportive shqiptare në Zvicër, FC Besa në muajin shkurt të vitit të ardhshëm e organizon turneun tradicional në Futboll të vogël, “Genigips AG CUP”, përcjell albinfo.ch.

Turneu do të zhvillohet tre ditë, nga e premtja e deri të dielën më 3 shkurt.

Të premten me do të garojnë firmat, duke filluar nga ora 18:00 dhe pjesëmarrja kushton 150 Fr, kurse të shtunën dhe të dielën do të zhvillohen ndeshjet e 40-të ekipeve aktive dhe participimi kushton 200 Fr.

Do të ndahen çmime për tre vendet e para edhe atë:

  1. 2000 Fr.

2.1000 Fr.

  1. 500

Paraqitja e fundit është deri me datën 22 Janar 2019 dhe paraqitja bëhet te ekipi i FC Besës në kontaktet në vijim:

www.fcbesa.ch

079 877 55 77 / 076 340 40 62

Ndeshjet do të luhen në Seeblick Sporthalle, Horchentalstrasse 8, 9402 Mörschwil.¨