Futbolli Shqiptar në Zvicër

FC Kosova Zurich e mposhti liderin (VIDEO)

Kosova ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme duke mundur Eschen në udhëtim me rezultat 3:1

Një nga skuadrat më të suksesshme shqiptare në Zvicër është Kosova e Cyrihut.

Kjo skuadër garon në Ligën Ndër-Regjionale, Grupi i Tretë, ku ndodhet në mesin e tabelës.

Në fundjavë, Kosova ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme duke mundur Eschen në udhëtim me rezultat 3:1, shkruan albinfo.ch.

Kjo fitore e ka ngritur FC Kosovën në vendin e gjashtë në tabelë me 20 pikë, me gjashtë fitore, dy barazime dhe katër humbje. Kuqezinjtë kanë shënuar 28 gola, derisa kanë pranuar 19.

Ndërkohë, Eschen ka humbur vendin e parë, që tani mbahet nga Wettswil-Bonstetten me 26 pikë pas 12 xhirove.

Video: USV Eschen/Mauren : FC Kosova