Koronavirusi: çast pas çasti

Festa 21-orëshe në Bernë shkakton shqetësime të koronavirusit

Një festë ka ndodhur për 21 orë në Bernë gjatë fundjavës, duke shkaktuar ankesa ndaj zhurmës dhe shqetësime për përhapjen e koronavirusit.

Festa filloi në ora 11:00 të mëngjesit të së shtunës në qendrën kulturore, Reitschule, e cila është e njohur për jetën e saj të natës, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Organizatorët e festës thonë se kishte pak shqetësim për sa i përket virusit dhe shumë pak njerëz mbanin maska.

Festa vazhdoi ishte deri në ora 8:00 në mëngjes kur policia arriti dhe e mbylli atë, 21 orë më vonë.

Ditë më parë, në një diskotekë në kantonin e Cyrihut janë regjistruar gjashtë raste pozitive, duke ngritur shqetësimin, pasi 300 mysafirë ishin në diskotekë më 21 qershor.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI