Lajme

Forbes: Shqiptarja e suksesshme dhe rrugëtimi i saj në futboll

Futbollistja shqiptare, Kosovare Asllani, ka lindur në Krisianstad të Suedisë dhe tani luan si sulmuese për ekipin e femrave të Real Madrid.

Kujtojmë se futbollistja nga Mitrovica shkëlqeu me Suedinë në vitin 2019 në Kampionatin Botëror të femrave, ku në një ceremoni të Federatës së Futbollit të Suedisë, është shpërblyer me çmimin ‘Sulmuesja më e mirë e vitit’.

Po ashtu, kosovarja ishte edhe në mesin e të nominuarave për çmimin e “Topit të artë”, në konkurrencën e femrave në vitin e kaluar. /Albinfo.ch.

Në një intervistë për revistën ‘Forbes’, shqiptarja e suksesshme tregon për gjithë rrugëtimin, sukseset dhe misionin e saj.

“Unë kam lindur në Suedi, por jam me prejardhje shqiptare. Brenda meje ndjej një përgjegjësi për të luftuar edhe për ato vajza që kanë prejardhje të ndryshme dhe të tregoj se të gjitha ëndrrat e tyre janë të mundshme”, shprehet Kosovare Asllani.

https://www.forbes.com/…/kosovare-asllani-believes…/..

 

 

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI