Futboll

Formacionet zyrtare: Kosovë-Ishujt Faroe dhe Skoci-Shqipëri

Publikohen formacionet e ndeshjeve Kosovë- Ishujt Faroe dhe Skoci- Shqipëri.

Mbrëmjen e sotme do të zhvillohen dy ndeshje shqiptare, ajo e Kosovës me Ishujt Faroe dhe Shqipëria me Skocinë.

Formacionet zyrtare të ndeshjes mes Kosovës dhe Ishujve Faroe janë këto:

Kosova: Ujkani, Aliti, Shala, Kryeziu, Rashica, Avdiaj, Zeneli, Rrahmani, Vojvoda, Kololli, Nuhiu.

Ishujt Faroe: Nielsen, Davidsen, Gregersen, Nattesad, Hannsson, Bartalsstovu, Hendriksson, Sorensen, Edmundsson, Joensen, Vatnhamar.

Ndërsa formacionet në ndeshjen Skoci- Shqipëri janë këto:

Skoci: McGregor, O’Donnell, Robertson, Souttar, Mugrew, Tierney, McGinn, McDonald, Naismith, McGregor, Russel.

Shqipëria:Strakosha, Binaku, Hysaj, Veseli, Xhimshiti, Memushaj, Ndoj, Lilaj, Xhaka, Balaj, Gavazaj.

Ndeshjet priten të fillojnë që nga ora 20:45.