Futboll

Formacionet zyrtare Shqipëri- Jordani

Shqipëria dhe Jordania do të zhvilloj ndeshje miqësore nga ora 20:00.

Para kësaj ndeshje Shqipëria ka pësuar humbje nga Skocia. Kapiten i skuadrēs kuq e zi është Mërgim Mavraj. 

Shqipëria nuk ka asnjë përballje direkte me Jordaninë, e cila renditet në vendin e 110-të në FIFA. 

Më posht keni të renditura formacionet zyrtare mes Shqipërisë dhe Jordanisë. 

SHQIPËRIA: Berisha, Lila, Gjimshiti, Mihaj, Binaku, Mavraj (C), Ramadani, Xhaka, Grezda, Gavazaj, Manaj. Trajner: Kristian Panuçi

JORDANIA: Jasen, Al Basha, Shilbaja, Alarab, Khatab, Bani Atiah, Al Samrieh, Murjan, Abdullarman, Hamduni, Bakhit. Trajner: Vital Borkelmans