Futboll

Formacionet zyrtare të ndeshjes Austri – Poloni

Në kuadër të EURO 2024, sot nga ora 18:00 do të zhvillohet ndeshja mes Austrisë dhe Polonisë.

Kjo është ndeshja e dytë e fazës së grupeve në kuadër të Grupit B të Kampionatit Evropian, ndërsa dy ekipet kanë humbur në ndeshjet hapëse. Austria është mposhtur nga Franca, ndërsa Polonia nga Holanda, transmeton albinfo.at.

Disa minuta para ndeshjes janë zbuluar edhe formacionet zyrtare:

Austria: Pentz, Posch, Lienhart, Trauner, Mwene, Seiwald,Grilltch, Sabitzer, Laimer, Baumgartner, Arnautovic.

Polonia: Szczesny, Kiwior, Dawidowick, Bednarek, Zalewski, Slisz, Zielinski, Piotrowski, Frankowski, Buksa, Piatek.