Lajme

Franca regjistron qindra të vdekur dhe mbi 21 mijë raste të reja

Autoritetet shëndetësore franceze thonë se brenda 24 orëve të fundit janë regjistruar 288 vdekje dhe 21.271 raste të reja me COVID-19, transmeton albinfo.ch.

Në një deklaratë nga Instituti i Shëndetit Publik thuhet se me 21.271 rastet e reja, numri i përgjithshëm i rasteve në vend ka arritur në 2.872.941.

Nëpër spitale kanë humbur jetën 288 persona dhe 356 persona në shtëpitë e kujdesit për të moshuarit duke e rritur bilancin e viktimave në 69.949. Në spitale vazhdojnë trajtimin 25.043 persona, prej të cilëve 2.740 ndodhen në kujdes intensiv.

Ndërkaq, me 1.269 të shëruar, numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 208.071.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI