Lajme

Futbollisti i talentuar shqiptar, tani në ekipin elitar anglez

Është bërë e ditur se Geraldo Bajrami, lojtar i talentuar, është parë duke u stërvitur në ekipin Birmingham. Sipas një artikulli nga gazetat sporive, thuhet se mbrojtësi i Shqipërisë U-21 është parë duke u stërvitur me ekipin e parë të Birminghamit, përcjell albinfo.ch.

Mbrojtësi do të merrte shiritin e kapitenit te Birmingham U-23 dhe debutoi në ekipin e parë në Championship. Por nuk gjeti hapësirë të garantuar dhe për këtë arsye u huazua në merkaton e janarit te Solihull.

Megjithatë, aventura e Geraldo Bajramit nuk zgjati shumë në kategoritë e ulëta. Ky futbollist gjithmonë ka garantuar siguri të madhe në prapavijën e Kombëtares U-21. Jo më kot cilësohet si e ardhmja e kuqezinjve së bashku me Kumbullën dhe Ismajlin.