Bota

Gjuajtja, argëtim i presidentit rus

Presidenti rus, Vladimir Putin, të hënën kishte dalë për t’u argëtuar në Shën Petersburg dhe për të shënuar Krishtlindjen Ortodokse shtiu me armë.

Dhe, derisa ngarkesa e tymosur përshkoi horizontin nga kështjella Petri e Pali në këtë qytet të lashtë, zyrtarë ushtarakë qeshën dhe uruan presidentin për gjuajtjen e tij të saktë, përcjell albinfo.ch

E Putuni ua ktheu me shaka, duke thënë se ishte e vështirë për t’ia huqur cakut. Lideri rus ka vizituar një ekspozitë të skulpturave nga akulli brenda kësaj kështjelle.