Futboll

Granit Xhaka, lojtari me numrin më të madh të paraqitjeve për kombëtaren e Zvicrës

Granit Xhaka është futbollisti i talentuar shqiptar, i cili që disa vjet është kapiteni që drejton Zvicrën në UEFA EURO, shkruan albinfo.ch.

Në fakt, Xhaka është lojtari me numrin më të madh të paraqitjeve për kombëtaren e Zvicrës.

Ai sipas faqes Abut Switzerland, është mesfushori dhe kapiteni më dinamik, i cili njihet për lidershipin dhe prezencën e fortë në mesfushë, duke kontribuar dukshëm në sukseset e Zvicrës.

https://www.facebook.com/SwissEmbassyPristina/posts/pfbid037VcAByWoMmVLK9CSzxZnv41J8byH9kMF4mrE7FuQwt6QvsZkxYTeBQb5N3NFmPgfl

https://www.facebook.com/aboutswitzerland/posts/pfbid0GE1uCC2551sLfT2uZaHFcwXC4McZwLFqpQdhpKVZi7aXdWiaKNju7xFBVdxz6nfsl