Lajme

Grenell: Kurti është antiamerikan

Ish i dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka kritikuar ashpër liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Në një postim në Twitter, duke iu referuar qëndrimit të Kurtit se do ta shqyrtojë vendimin për vendosjen e ambasadës së Kosovës në Jerusalem, Grenell i është referuar Kurtit si njeri që gjithmonë ka qenë antiamerikan.

“Lideri i ri majtist antiamerikan, Albin Kurti, ka qenë kundër politikave amerikane të Bill Clintonit, George Bushit, Barack Obamas dhe Donald Trumpit. Ai gjithmonë ka qenë antiamerikan. Ekipi i Bidenit duhet ta ndalë”, ka shkruar Grenelli.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI