Lajme

Grenell: Progres i jashtëzakonshëm këtë javë në Prishtinë e Beograd

Emisari special i SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka thënë se është bërë një progres i jashtëzakonshëm këtë javë në Prishtinë dhe Beograd.

Një delegacion i SHBA-së, i udhëhequr nga Grenell, ka vizituar të hënën Prishtinën, ku u takua me liderët e vendit, ndërsa sot në Beograd është takuar me liderët e Serbisë.

“Liderët e Odave Ekonomike në Serbi dhe Kosovë kanë mbështetur – dhe kanë paralajmëruar se do të punojnë së bashku për të implementuar marrëveshjen historike të ndërmjetësuar nga Donald Trump. Progres i jashtëzakonshëm këtë javë në Prishtinë dhe Beograd!”, ka shkruar Grenell në Twitter.