Kosova

Greta Dreshaj prezanton brendin e saj UNIKKO në “Paris Fashion Week”

Pa dyshim se marka UNIKKO është një prej brendeve më të veçanta shqiptare, markë kjo e Greta Dreshajt, e cila përfshin elegancë të plotë, përcjell albinfo.ch.

Ajo është e shkolluar në Milano, rrjedh nga një familje pejane dhe javën që iku ajo pasqyroi veshjet e dizajnuara në “Paris Fashion Week”, aty ku u përfshinë emra të njohur, si Channel dhe Yves Saint Laurent.

Si pjesë e paradës së mrekullueshme të modës në Paris, Greta paraqiti një koleksion të guximshëm dhe të sofistikuar, duke kapur vëmendjen e të pranishmëve, të cilët e duartrokiten me bindje të plotë.

Ftesa për të prezantuar brendin e saj UNIKKO në një event kaq prestigjioz, është një pasqyrë e vlerësimeve për talentin dhe përkushtimin e saj ndaj fushës së modës.

Sfilata u zhvillua në Westin Paris, në Place Vendome, një lokacion i magjishëm që rrëfen elegancën dhe rafinimin. Në këtë shesh të famshëm, ku stilin dhe luksin e gjeni në çdo detaj, Greta Dreshaj la shenjën e saj duke e bërë Kosovën pjesë të skenës botërore të modës.