Lajme

Harry dhe Meghan nuk do të kthehen në rrjetet sociale

Duka dhe Dukesha e Sussex besohet se nuk kanë në plan të kthehen në mediat sociale për projektet e ardhshme, më shumë se nëntë muaj që kur ata pushuan së përdoruri llogarinë e tyre të famshme në Instagram. Harry dhe Meghan shkëmbyen më shumë se 10 milionë ndjekës të Instagram, por nuk kanë postuar në llogarinë @SussexRoyal që kur u tërhoqën nga përgjegjësitë e tyre të punës vitin e kaluar.

Çifti ka ngritur Fondacionin Archewell, një organizatë jofitimprurëse që synon “nxitjen e ndryshimit kulturor” dhe vënien e “dhembshurisë në veprim”, por një raport në The Times sugjeron se nuk do të ketë asnjë faqe në mediat sociale.

Sky News kupton, megjithatë, se sugjerimet që ata planifikojnë të “lënë” mediat sociale janë shumë të konsiderueshme – pasi ata aktualisht nuk përdorin ndonjë platformë të tillë, shkruan “SkyNews”, përcjell albinfo.ch.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI