Futboll

Homazhe dhe një minutë duartrokitje te varri i Fadil Vokrrit

Sot janë bërë homazhe te varri i ish-presidentit të FFK-së, Fadil Vokrri, i njohur si legjenda e futbollit kosovar, përcjell albinfo.ch.

Sic njofton FFK, në homazhe morën pjesë krerët e FFK-së, familjarët, ish-bashkëlojtarët, shokët e miqtë e shumtë, tifozët Dardanët, klubet e futbollit si dhe nga dashamirë dhe miq të Vokrrit nga vende të ndryshme, siç ishte edhe Paskal Papadopulos, si dhe vëllai i ish-mbrojtësit të Manchester Unitedit, Rio Ferdinand.

“Presidenti i FFK-së, Agim Ademi pasi ka vendosur kurora lulesh mbi varrin e legjendës, së bashku me sekretarin e përgjithshëm, Eroll Salihu, në emër të KE të FFK-së ka falënderuar të gjithë të pranishmit që në këtë ditë të shënuar kanë bërë homazhe tek varri i Legjendës. Ai ka thënë fjalë të mëdha për ish-presidentin Vokrri, duke e vlerësuar si ikonë dhe unifikues të futbollit shqiptar, teksa ka kërkuar që karriera dhe vepra e Vokrrit të nderohet me një minutë duartrokitje nga të pranishmit”, thuhet tutje në njoftimin e FFK-së.

Homazhe kanë bërë edhe ekipet e veteranëve të Prishtinës, Llapit, Flamurtarit të Vlorës dhe Tetovës.

Pas homazheve, ka filluar turneu përkujtimor “Fadil Vokrri”.