Futboll

Humbje e KF Kosova me përmbysje të rezultatit

KF Kosova e Cyrihut e ka humbur ndeshjen e madhe kundër FC Badenit në minutat efundit të lojës me rezultat 1:2. Golat i shënuan Sulimani në minutën 77` për 1:0, Laski barazoi në 1:1 në minutën 87` dhe në minutën 90` Schär vendosi rezultatin përfundimtar 1:2.

Ndeshja e grupit të tretë të Ligës së parë në mes të FC Badenit dhe KF Kosova, ka marrë hovin në pjesën e dytë. Pas një loje me sulme dhe kundërsulme, kapiten i KF Kosova Fuat Sulimani, nëminutën 77` shënoi pas një goditjeje nga këndi për avantazh të vendësve 1:0. Ky ishte fillimi i një faze përfundimtare spektakolare t ëndeshjes.
Pas golit të pranuar, mysafirët i aktivizuan të gjitha forcat për të parandaluar humbjene  parë në këtë sezon. Edhe pse Kevin Spadanuda goditi vetëm shtyllën minutën 87`, topi përfundoi tek Rajmond Laski i cili barazoi shifrat në 1: 1. Vetëm tre minuta më vonë, Badeni kthehet në lojë. Michael Schär, gjithashtu një zëvendësues, gjuan dhe shënon për rezultatin 2: 1. “Goli i pranuar na bëri mirë”, thotë Ranko Jakovljeviç duke buzëqeshur. “Treguam karakter dhe fituam me meritë”, shtoi trajneri i FCB, transmeton Albinfo.ch.

Me këtë, FCB në ndeshjen e pestë, shënoi edhe fitoren e pestë.