Lajme

«I love Tropoja”, nga 13 shkurti në kinematë e Zvicrës

Pas suksesit që pati në kinematë në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, komedia “I love Tropoja” vjen edhe në kinematë e Zvicrës. Premiera e filmit organizohet me praninë e aktorëve më 13 dhe 14 shkurt, në Bernë dhe Cyrih. Platforma albinfo.ch online dhe print është partner medial në Zvicër.

Nga 13 shkurti 2020 në të gjitha kinematë e Zvicrës do të shfaqet komedia “I loveTropoja”, me protagonistë nga Shqipëria, film ky që producenti dhe komediani Ermal Mamaqi e solli jo shumë kohë pas suksesit të jashtëzakonshëm me filmin paraprak “2 Gisht Mjaltë”, shkruan albinfo.ch.

Protagonistët Ermal Mamaqi me kastën e aktorëve Enca Haxhia – Enca, Arjola Demiri dhe Irgen Cela – Xhoda do të marrin pjesë në dy premierat që do të organizohen në Bernë dhe Cyrih.

Premiera në Bernë me praninë e aktorëve nga Shqipëria organizohet më 13 shkurt, nga ora 19, ndërsa pikërisht në ditën e të dashuruarve, më 14 shkurt, mbahet në Cyrih:

Bern, Pathe: https://pathe.ch/de/kino-bern/filme/i-love-tropoja#/

Zürich, Pathe Spreitenbach: https://pathe.ch/de/kino-spreitenbach/filme/i-love-tropoja#/

“I love Tropoja” vjen me një kastë aktorësh të mëdhenj të kinematografisë shqiptare, por edhe me aktorë të rinj, siç është këngëtarja Enca Haxhia-Enca.

Aktorët e njohur që do të jenë pjesë e këtij filmi janë edhe: Marjana Kondi, Bujar Asqeriu, Behar Mera, Julian Deda, Irgen Cela, por edhe kryeministri aktual i Shqipërisë, Edi Rama etj.

Nëse nuk e keni parë ende trailerin, ndiqeni në videon e mëposhtme.

Klikoni linkun për kinemanë përkatëse për të rezervuar biletat tuaja për TË QESHUR PA FUND:

Zürich, Pathe Spreitenbach: https://pathe.ch/de/kino-spreitenbach/filme/i-love-tropoja#/

Bern, Pathe: https://pathe.ch/de/kino-bern/filme/i-love-tropoja#/

Basel, Pathe: https://pathe.ch/de/kino-basel/filme/i-love-tropoja#/

Basel, Studio Central: http://www.studio-central.ch/detail/86079/I%20LOVE%20TROPOJA

Dietlikon Zürich, Pathe: https://pathe.ch/de/kino-zurich-dietlikon/filme/i-love-tropoja#/

Ebikon, Pathe: https://pathe.ch/de/kino-luzern-ebikon/filme/i-love-tropoja#/

Lausanne, Pathe Gallerie: https://pathe.ch/fr/cinema-lausanne/films/i-love-tropoja#/

Geneve, Pathe Ballexert: https://pathe.ch/de/kino-genf/filme/i-love-tropoja#/

https://pathe.ch/de/kino-basel.html#/

https://pathe.ch/de/kino-bern.html#/

https://pathe.ch/de/kino-genf.html#/

https://pathe.ch/de/kino-lausanne.html#/

https://pathe.ch/de/kino-luzern-ebikon.html#/

https://pathe.ch/de/kino-zurich-dietlikon.html#/

https://pathe.ch/de/kino-spreitenbach.html#/

https://www.arena.ch/de/sihlcity

https://www.arena.ch/de/stuessihof

https://www.arena.ch/de/netstal-wiggispark

https://www.arena.ch/fr/geneve

https://www.arena.ch/fr/fribourg

https://www.arena.ch/it/lugano

https://kino-city.ch/index.html

https://www.kinochur.ch/

https://www.riffraff.ch/kino/163302/i-love-tropoja.html?aktuell=

https://www.kinoluzern.ch/kino/163302/i-love-tropoja.html?date=2020-02-14

http://www.movieworldspiez.ch/de/

https://www.youcinema.ch/Browsing/Cinemas/Details/0000000005

https://corp.topkino.ch/SinemaControl/res_main.aspx?op=info&ID=2434

https://cinema4me.ch/home/

oder hier:
http://www.movies.ch/de/film/ilovetropoja/

Platforma albinfo.ch online dhe print është partner medial në Zvicër.