Kosova

I rikthehet tumori pas 9 vjetësh, marsh në mbështetje të Adriana Matoshit

Miq, kolegë dhe qytetarë të shumtë marshuan këtë të martë në Prishtinë, në përkrahje të artistes Adriana Matoshi, që në një ditë më parë njoftoi se i është rikthyer tumori pas nëntë vjetësh.

Në mesditë, ata ecën nga sheshi ‘Zahir Pajaziti’ drejt Teatrit Kombëtar.

Duam që me anë të kësaj ecjeje të solidarizohemi me sfidën e Adrianës, për të cilën lutemi të gjithë që ta fitoj si çdo peripeci që e ka kaluar në jetë”, shprehen organizatorët e kësaj nisme, që nisi në rrjetin social “Facebook”.

Këngëtarja Dafina Zeqiri postoi në “Instagram” një pjesë nga videoklipi i këngës “Duro”, ku protagonistja kryesore është vetë Adriana, e cila jep mesazh vajzave dhe grave të përballen me çdo sfidë të jetës se do ia dalin.

Aktorja nga Kosova postoi një shkrim force dhe kurajoje për ndjekësit e saj, ndërsa është e vendosur të luftojë sërish, me të njëjtën forcë si nëntë vjet më parë.

Jetës pas sfidave i shtohet vlera, se atëherë e shikojmë të bukurën ndryshe, vlerësojmë të drejtë dhe njohim më mirë forcën tonë të brendshme”, shkruan Matoshi.