Lajme

Ilira, me projektin e ri muzikor “Anytime”

Artistja shqiptare e njohur në Zvicër dhe Gjermani.

Këngëtarja shqiptare, Ilira Gashi, ka publikuar një projekt të ri muzikor, transmeton albinfo.ch.

Kënga e saj më e re në zhanrin RnB, me titull “Anytime”, është në gjuhën angleze dhe shoqërohet me videoklip.

Artistja mjaft e njohur në Zvicër dhe Gjermani, vjen këtë radhë në bashkëpunim me kantautorin Phil The Beat.

Aktualisht Iliria jeton në Berlin të Gjermanisë dhe po vlerësohet si më e mira e pop-it, për shkak të cilësisë dhe fuqisë së rrallë të zërit të saj, transmeton albinfio.ch.

Ilira numëron tashmë një numër të madh projektesh muzikore në arenën ndërkombëtare, të cilat janë mirëpritur gjithmonë nga publiku shqiptar dhe i huaj. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI