Kosova

Ish-ushtari i UÇK-së vritet në Francë teksa flinte

V.S., nga Kosova është vrarë në Dijon të Francës.
55-vjeçari nga Kosova u qëllua me dy plumba derisa ishte duke fjetur ndërkohë që jashtë po zhvillohej një konflikt mes dy bandave rivale. Siç raportohet banesa e kosovarit gjendej në katin e parë të objektit.
Për këtë ka treguar vetë familja e viktimës V.S., nga fshati Rashan i Mitrovicës.
Ai ishte pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) gjatë luftës së fundit.
Në lidhje me këtë rast ka shkruar edhe gazeta franceze “Le Figaro”, duke treguar se dy persona që qëlluan ishin në lëvizje me veturë. Ata janë arratisur dhe se S., është viktimë kolaterale nga kjo ngjarje, ka treguar prokuroria franceze.
Familja e tij kishte 14 vite që jeton në Francë, ka raportuar “Le Figaro”.