Lajme

Italia shënon ulje të rasteve me COVID-19

Italia, një nga vendet më të prekura nga koronavirusi në Evropë, ka filluar të marr vetën.

Gjatë 24 orëve të fundit atje është shënuar ulje të numrit të rasteve të reja dhe viktimave nga koronavirusi.

Italia ka konfirmuar 188 raste të reja, ndërsa 7 persona kanë humbur jetën duke  e çuar në 34,945 numrin e përgjithshëm të vdekjeje, shkruan albinfo.ch.

Ndërkohë deri më tani numri i të infektuarve ka shkuar në 242.827 mes të cilëve 194.579 kanë fituar betejën me këtë sëmundje.