Bota

Iu refuzua azili, shqiptari ia vë flakën kampit në Gjermani dhe publikon videon

Nga kjo flakë janë lënduar shtatë persona

Një i ri shqiptar i ka vënë flakën një kampi refugjatësh në Gjermani, me pretekstin se autoritetet gjermane i kanë refuzuar azilin.

“Qaty ku ka shqiptarë, dije se gjithmonë ka me i hi flaka venit. Nuk a kanë budall ai si e ka thanë…”, dëgjohet teksa thotë i riu shqiptar, derisa i vë flakën një grumbulli gjërash të mbledhura në mes të dhomës.

Kësaj video të publikuar në JOQ, i është dhënë hapësirë edhe në mediat gjermane, përcjell albinfo.ch.

Gazeta Bild ka shkruar se në qendrën e refugjatëve një dhomë kishte marrë flakë, ku ishin lënduar shtatë persona. Ndërsa, ishte dashur të evakuoheshin 150 persona.

Sipas Bild, 45 zjarrfikës kishin ndërhyrë për ta futur zjarrin nën kontroll. Dhoma raportohet se është shkatërruar plotësisht dhe është bërë e pabanueshme.

Shumica e 251 banorëve thuhet se janë nga Ballkani Perëndimor.

https://www.facebook.com/joqalbania/videos/890197038030038/


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI