Lajme

Ja ku u rendit Kosovare Asllani si kandidate për ta fituar Topin e Artë

E nomiuar për ta fituar këtë çmim ishte edhe futbollistja shqiptare që luan për Suedinë, Kosovare Asllani

Nga gjithësej 20 kandidate sa ishin konkurente për ta fituar Topin e Artë, Kosovare Asllani është renditur e 16-ta, transmeton albinfo.ch.

U bë e ditur se Topin e Artë në konkurrencën e femrave e fitoi Megan Rapinoe, në ceremoninë e Topit të Artë nga ‘France Football’

E nomiuar për ta fituar këtë çmim ishte edhe futbollistja shqiptare që luan për Suedinë, Kosovare Asllani.

Sulmuesja 30-vjeçare ishte e 16-ta në klasifikimin e ‘France Football’, derisa në pozitat dy dhe tre pas Rapinoe, u renditën Lucy Bronze dhe Alex Morgan.