Lajme

Jaguar do të rikthejë modelin klasik C-Type, me super dizajn

Kompania britanike Jaguar do të rikthejë modelin klasik C-Type, me super dizajn, transmeton albinfo.ch.

Vlen të theksohet se modeli C-Type është një nga veturat më të lavdishme të kësaj marke, që debutoi në vitin 1951 dhe fitoi po atë vit garën e famshme 24-orëshe, Le Mans.

Çmimi i veturës së këtij viti nuk dihet, por në ankand një e vjetër është shitur rreth 1,5 milion euro, ka shkruar a2news të enjten.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI