Lajme

Kampionët e Kosovës kthehen në Prishtinë! UEFA përplaset me Zvicrën

Drita sqaron pse u anulua sfida e Champions

Fc Drita ishte përgatitur për duelin e radhës në Champions League ditën e djeshme (18:00), por përballja ndaj Linfield u anulua. Hamdi Namani rezultoi pozitiv me Covid-19 dhe kaq mjaftoi që autoritetet zvicerane, aty ku ishte programuar të luhej takimi, të merrnin vendimin drastik, transmeton albinfo.ch.

UEFA kërkoi që ndeshja të luhej, por helvetët u qëndruan strikt rregullave të tyre dhe Drita është detyruara të rikthehet në Kosovë. Kampionët e IPKO Superligës kanë sqaruar gjithçka me një komunikatë zyrtare, teksa Komisioni i Disiplinës së UEFA-s do të vendosë sot se kur do të luhet kjo ndeshje.

“Klubi FC DRITA sapo ka arritur në Kosovë. Me kërkesë të shtetit zviceran, na është kërkuar që ta lëshojmë vendin e Zvicrës para se të karantinohemi për 10 ditët e ardhshme. Organizatori UEFA ka bërë përpjekje që ndeshja të zhvillohet, por ka qenë e pamundur nga autoritetet zvicerane”.

Postimi i plotë

Prishtine, 12.08.2020Klubi jone FC DRITA sapo ka arritur ne Kosove. Me kerkese te shtetit zvicrran, na eshte kerkuar…

Publiée par Drita FC sur Mercredi 12 août 2020