Lajme

Kaos në tunelin Gotthard: Shoferët sulmojnë aktivistët e klimës (VIDEO)

Bllokim trafiku dhe skena kaotike janë evidentuar gjatë ditës së sotme para tunelit Gotthard.

Statë simpatizues të fushatës Çlirojeni Zvicrën bllokuan edhe një herë hyrjen në tunelin e Gotthard-it që shkonte në jug.

Në videot që janë publikuar përmes rrjeteve sociale shihen pamjet ku shoferët i sulmojnë aktivistët teksa përpiqen t’i tërheqin ata nga rruga, transmeton albinfo.ch.