Lajme

Këto janë ekipet favorite për të fituar trofeun “Euro 2020”

Tri ekipet favorite për fitimin e trofeut evropian

Pritet të jetë një kampionat jashtëzakonisht interesant, me rivalitet të madh e me ndeshje fantastike, përballje të forta ndërmjet kombëtareve për të siguruar biletat në finale të turneut, transmeton albinfo.ch.

Skuadra favorite e kompeticionit më të rëndësishëm të kombëtareve në Europë është cilësuar Franca, që është kampionia e botës në fuqi. ‘Gjelat’ kanë në ekip lojtarë me mjaft talent e eksperiencë dhe me rikthimin e Benzema në sulm, cilësia rritet akoma më shumë.

Blegjika, një skuadër shumë problematike dhe e papërshtashme për të gjitha ekipet e shtetet e tjera, po konsiderohet një ndër favorite kryesore që do ta marrë trofeun e “Euro 2020”, transmeton albinfo.ch.

Kandidatë për trofeun është edhe Portugalia. Kampionët në fuqi po kalojnë një formë të mirë në vitet e fundit, por përballja me Belgjikën do t’i sjell shumë probleme.

Nga ana tjetër, edhe pse nuk janë në nivelet e tyre më të mira, Spanja dhe Gjermania kanë eksperiencën e duhur për të luftuar për titullin kampion, por në këtë edicion nuk konsiderohen favorite. /Albinfo.ch

Image


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI