Futboll

Kololli nga Zvicra drejt Serie A

Benjamin Kololli është futbollisti i radhës shqiptar që mund të kalojë në kampionatin italian

Futbollisti shqiptar, Benjamin Kololli ka pasur ngritje në vitet e fundit. Ai është paraqitur me sukses për Zurichun dhe Kosovën.

Paraqitjen e tij nuk kanë kaluar pa u vërejtur dhe tashmë disa skuadra janë vënë pas tij.

Madje, për Kolollin kanë shprehur interesim edhe skuadra nga Serie A, apo kampionati italian, përcjell albinfo.ch.

Bologna është një nga skuadrat më të interesuara për Kolollin dhe mund t’i bashkohet gjatë kësaj vere.

27-vjeçari pati një sezon të shkëlqyer me Zurichun, për të cilin i realizoi 14 gola dhe 8 asiste në 41 paraqitje në të gjitha garat.

Në Bologna, Kololli do t’i bashkohej Blerim Xhemailit, shqiptarit nga Maqedonia që e ka përfaqësuar Zvicrën në garat ndërkombëtare.