Futboll

Kosova e Cyrihut prezanton trajnerin e ri dhe 6 përforcimet skuadrës

Trajner i skuadrës është emëruar Martin Dosch, derisa janë përforcuar edhe me disa futbollistë

Një nga klubet më të suksesshme shqiptare në Zvicër pa dyshim është FC Kosova e Cyrihut.

Kjo skuadër ka pasur suksese në vitet e fundit, kurse së fundmi fitoi edhe Kupën e Diasporës.

Në rrjetet sociale kjo skuadër ka njoftuar se ka bërë disa ndryshime. Klubi i ka dëshiruar mirëseardhje trajnerit të ri, Martin Dosch.

Por, kjo nuk është risia e vetme, sepse klubi ka prezantuar edhe përforcimet: Bryan Mallo, Rilind Ljumani, Anthony Pintus, Rinor Abdili, Burim Hasanramaj dhe Heroid Gjoshi.

Me këto ndryshime, klubi shpreson se do të ketë suksese në edicionin e ri.