Futboll

Kosovare Asllani e bëri shqiponjën për Florijana Ismailin

Gjatë gjysmëfinales së Kupës së Botës për vajza, në të cilën Suedia e mundi Anglinë, Kosovare Asllani e bëri simbolin e shqiponjës.

Siç shkruan expressen.se, Kosovare Asllani këtë gjest ia kishte dedikuar futbollistes së ndjerë shqiptare, Florijana Ismaili, e cila u gjet e pajetë ditë më parë në liqenin Como.

“Doja ta përshëndesja për herë të fundit Florijanën”, citohet të ketë thënë Asllani, përcjell albinfo.ch.

Përndryshe, gjatë kësaj ndeshjeje, Asllani shënoi një gol dhe mori medalje të bronxtë.