Kosova

Kryeministri Kurti niset drejt Zvicrës

Pritet të merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos, Zvicër

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Zvicër për të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror që mbahet në Davos/Klosters, shkruan albinfo.ch.

Siç bën të ditur Zyra e Kryeministrit, Kurti aty do të takohet me përfaqësues të kompanive të ndryshme dhe liderë politikë si dhe do të marrë pjesë në panelin “Dialogu i Diplomacisë për Ballkanin Perëndimor”.

Gjatë qëndrimit në Zvicër, kryeministri Kurti gjithashtu do të zhvillojë takime me mërgatën.

Kujtojmë se Kurti ka qëndruar për më shumë se dy javë në vizitë në SHBA. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI