Bota

Ku mund të blej një apartament të lirë në Gjermani?

Me punën nga shtëpia duke u bërë më e zakonshme dhe njerëzit që kërkojnë stabilitet në këto kohë të pasigurta, blerja e një prone të lirë është një zgjidhje për të ardhmen për shumë.

Këtu janë qytetet e volitshme B në Gjermani ku mund të blini një apartament 100m2 për 120,000 € ose më pak, raporton The Local, përcjell albinfo.ch.

Por çmimet e qirasë dhe pronave janë rritur në Gjermani vitet e fundit dhe kanë vazhduar ta bëjnë këtë edhe gjatë pandemisë së koronavirusit.

Por jo kudo në Gjermani është e kushtueshme për të blerë një shtëpi.

Banesat në 10 qytete gjermane kushtojnë më pak se 1,200 € për metër katror.

Të gjitha këto qytete janë të vendosura në veri të vendit. Kjo video nga Alex Dunham zbulon të gjitha.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI