Futboll

Lëndohet lehtë Mergim Mavraj

32 vjeçari nga Kosova është pranë nënshkrimit me klubin turk Trabonspor, por interesim ka edhe La Coruna e ligës së dytë spanjolle dhe disa klube italiane të ligës së dytë.

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare të futbollit, Mergim Mavraj (32) është lënduar lehtë gjatë stërvitjeve dhe kjo nuk e lë të përqëndrohet siç duhet në kërkimin e klubit të ri, shkruan bild.de, përcjell albinfo.ch.

32 vjeçari nga Kosova është pranë nënshkrimit me klubin turk Trabonspor, por interesim ka edhe La Coruna e ligës së dytë spanjolle dhe disa klube italiane të ligës së dytë.